SZOLGÁLTATÁSOK -> DESIGN-PROJECT
Hogy jön létre a design-project?
1. Koncepcionális szakasz
Itt kell választ adni a kérdésre: Hogyan működnek majd a helyiségek?
Kezdetként bemutatunk egy, vagy ha lehetséges több, elvben különböző, vázlatos alaprajzi és berendezési tervet, amely maximálisan megnyitja a tér potenciális lehetőségeit. Javasoljuk a Megrendelőnek figyelmesen áttekinteni a tervet, magára minden lehetséges élethelyzetben. Képzelje el, hogyan fog bemenni a lakásba, tárgyakat elhelyezni, vendégeket fogadni, enni, dolgozni, pihenni, stb. minden felajánlott tervvázlatban.
A végső döntés általában az egyik bemutatott változat vagy azok kombinációja alapján épül fel.
2. Stílus kiválasztási szakasz
Ebben a szakaszban már más kérdésre kell válaszolnunk: Hogyan fognak kinézni a helyiségek?
Hasonlóképpen járunk el, mint az előző szakaszban. Először kiválasztjuk a legfőbb stílus-jelentéssel bíró helyiséget, (ez lehet hall, nappali vagy étkező). A kiválasztott stílushoz igazodik a többi helyiség is, egyedi kidolgozással.
Lényegében itt alakul ki az enteriőr arculata. A designer célja ebben a szakaszban - megmutatni a tulajdonosnak, milyen lesz otthona.
A végére maradt egy nagyon fontos kérdés: Hogy lehet ezt megvalósítani? A választ a harmadik szakaszban találjuk.
3. Technológiai szakasz
Ebben a fázisban kapunk választ a kivitelezéssel kapcsolatos kérdésekre.
Elkészülnek a műszaki tervek, megtörténik az anyag-, szerkezet, technológiaválasztás, amelyek alapján és felhasználásával a project megvalósul.
A műszaki feladatból, a lehetőségekből és a Megrendelő kívánságaiból kiindulva megvizsgálunk különböző költségvetésű variánsokat, majd kiválasztjuk az optimális megoldást.
Végeredményben a három szakaszon végighaladva, különféle megoldások vizsgálatán keresztül megérkeztünk az egész munka eredményéhez - a design-projecthez - a teljes műszaki tervdokumentációhoz, amely nélkülözhetetlen a munka komplett és szakszerű megvalósításához.
Munkaszakaszok és a design-project dokumentációinak összetétele: